[ Webhosting profitux.cz ]

Leden 07 - na sedáka na stojáka, ale bez ledňákaDen po dni, měsíc po měsíci, rok po roce:
2006: Začátek ÷ Pupík ÷ Lukáš ÷ Doma ÷ Dovolená ÷ Léto ÷ Červenec ÷ Srpen ÷ Září ÷ Říjen ÷ Listopad ÷ Prosinec :2006
2007: Leden ÷ Únor ÷ Březen ÷ Duben ÷ Květen ÷ Červen ÷ Červenec ÷ Srpen ÷ Září ÷ Říjen ÷ Listopad ÷ Prosinec :2007
2008: Leden ÷ Únor ÷ Březen ÷ Duben ÷ Květen ÷ Červen ÷ Červenec ÷ Srpen ÷ Září ÷ Říjen ÷ Listopad ÷ Prosinec :2008
2009: Leden ÷ Únor ÷ Březen ÷ Duben ÷ Květen ÷ Červen ÷ Červenec ÷ Srpen ÷ Září ÷ Říjen ÷ Listopad ÷ Prosinec :2009
2010: Leden ÷ Únor ÷ Březen ÷ Duben ÷ Květen ÷ Červen ÷ Červenec ÷ Srpen ÷ Září ÷ Říjen ÷ Listopad ÷ Prosinec :2010
2011: Leden ÷ Únor ÷ Březen ÷ Duben ÷ Květen ÷ Červen ÷ :2011
Bonus: Multimédia ÷ Moudra ÷ Máma? ÷ Vzkazovník ÷ Hlasování ÷ Bazar ÷ Přístupnost :Bonus

 


, .

V první řadě na bidýlku
Když se mamce přivaření moc motám pod nohama, tak mě zavře do postýlky. Ale to mi nevadí. Já si totiž umím dobře sednout, a taky se pořádně zakousnout. Nebude trvat dlouho a určitě se prokoušu na svobodu. 07-01-05_sedimvposteli.jpg, 105 kB Hodnoceno 226x průměrně 3 hvězdami. Hlasujte zde: 1 2 3 4 5 ?

Zubejda
Že netušíte, jak bych se mohl do té postýlky pořádně zakousnout, když mi taťka v puse sotva našel jeden zoubek? No tak to se pozorně podívejte. Já už mám totiž zuby dva! 07-01-05_zubejda.jpg, 74 kB Hodnoceno 216x průměrně 3 hvězdami. Hlasujte zde: 1 2 3 4 5 ?

Vítání občánků
Nedávno mi přišel dopis. No opravdu, byl psaný na moje jméno. Psali nám z úřadu, že mě chtějí přivítat jako váženého občana našeho města, které je velké jako Brno. Mamka s taťkou se podepsali do pamětní knihy, jako že tam taky byli, já jsem dostal pěknou růži, blahopřání a h(r)ocha Víťu - to je takový milý polštářek, který vypadá jako hroch, a protože jsem ho dostal na Vítání občánků, tak jsme ho s našima pojmenovali Víťa. 07-01-06_vitaniobcanku.jpg, 95 kB Hodnoceno 203x průměrně 3 hvězdami. Hlasujte zde: 1 2 3 4 5 ?

Vítání občánků - pozvánka
Takhle pěkně nás na Vítání občánků zvali. Dárky dali, dokonce i zazpívali. Škoda jen, že to nestihli naši skoro nikomu říct, a těm co řekli, tak nemohli. Třeba děda, ten měl vernisáž až kdesi v Tišnově. No nevadí, však jsme se za ním jeli podívat. 07-01-06_vitani.png, 107 kB Hodnoceno 213x průměrně 3 hvězdami. Hlasujte zde: 1 2 3 4 5 ?

Obídek
Po vítání na obídku užili jsme si hodně vtípků. Srandy bylo jak kopec, nafotil to pan otec. 07-01-06_vitaniobcankunaobidku.jpg, 108 kB Hodnoceno 206x průměrně 3 hvězdami. Hlasujte zde: 1 2 3 4 5 ?

Sedím koukám
Vernisáž jsme sice už nestihli, ale krásné dědečkovy fotky jsme si v klidu prohlídli. Taky jsme si prošli Tišnov, potkali jsme tři krále, jak zpívali koledu a psali na dveře K+M+B 2007. Nakonec jsme skončili za rohem v cukrárně. No to víte, že jsem měl z toho všeho velikou radost. 07-01-06_sedimvkocarkuvtisnovenavystave.jpg, 127 kB Hodnoceno 197x průměrně 3 hvězdami. Hlasujte zde: 1 2 3 4 5 ?

Hohy
Tak jsem zjistil, že prstíky na nohou, na rozdíl od těch, co mám na rukou, nemám skoro vůbec ocumlané. Panečku, to je jiný "kafe"! 07-01-07_nohavpuse.jpg, 64 kB Hodnoceno 196x průměrně 3 hvězdami. Hlasujte zde: 1 2 3 4 5 ?

Šestá dětská...
No jo, už je to tak. Byl jsem móóóc marod. Měl jsem velikananáncké horečky. Rtuť v teploměru běhala sem a tam - ne nadarmo se tomu teploměru říká rychloběžka. Mamka s taťkou mě nejdřív hadříkem otírali, potom mě i sprchovali, ale to moc nepomáhalo, tak mi nakonec udělali zábal. Hned vám povím, jak to bylo. No to víte, mamka u toho nechtěla ani být, bylo jasné že budu jančit. Voda, ač pokojové teploty (21°C), byla pořád o dobrých 18°C studenější než já. Taťka ale řekl, že jestli mi chtějí pomoct, musí se to udělat chtě nechtě, a vyhnal mamku z pokoje. Ta to ale nevydržela, hned se vrátila k nám vrátila a vydatně taťkovi pomáhala. Obratně mě zabalili, jakoby to snad ani nedělali poprvé. Jéje, já se lekl co se děje. Ale hned bylo jasné že to nic není a dokonce mě to začalo snad i lechtat, a tak jsem se smál, až mi teplota klesla na 37 a půl. No a bylo po horečce.
Zvláštní bylo, že mi až na ty horečky vlastně nic moc nebylo. Taťka nelenil a vygoogloval, že by to mohla být snad i Šestá dětská nemoc, která se vyznačuje zejména horečkami, které po několika dnech najednou ustanou a mimčo se osype ekzémem, který se po pár dnech taky ztratí. Jak se později ukázalo, úplně stejný průběh jsem měl i já.
Jak s dělá zábal aneb malá rada do budoucna:
A) vezmete kýbl s vodou, kterou necháte odstát. Tím získá pokojovou teplotu - klidně si to pomocí teploměru ověřte, naši si to taky ověřili. B) vemte přiměřeně velkou hadru. Na mě stačila běžná hadrová plínka. Ta se ve vodě vymáchá a lehce vyždíme, tak aby zní netekla voda. C) vyždímanou hadru omotáte kolem trupu. Ruce a nohy necháte volné, aby vám mohly překážet a taky aby jste mimčo zbytečně nerozčilovali. D) celý smotek doplníte suchým ručníkem, aby jste neměli doma mokrou postel. Rozhodně nepoužívejte igelit. Úkolem zábalu není mimčo zapařit, ale ochladit! E) až je hadra ohřátá na hostitelovu teplotu (to jsem byl jako já), tak se znovu vymáchá v kýblu s odstátou vodou a celá akce se několikrát opakuje - cca 3x do hodiny, a to i několikrát denně. F) stále sledujeme teplotu, ačkoliv je na mimču okamžitě poznat, že se mu daří lépe. Pokud ne vyhledáme zavčas odbornou pomoc! Konec instruktáže o zábalech, tento se jmenoval Priesnitzův zábal. 07-01-09_zabalprihoreckach.jpg, 99 kB Hodnoceno 233x průměrně 3 hvězdami. Hlasujte zde: 1 2 3 4 5 ?

Cable guy
Na káblíky já mám slabost, jakmile je nějaký v dosahu, hned zkouším jeho odolnost vůči těm mým dvěma ostrým tesákům... 07-01-11_cableguy.jpg, 107 kB Hodnoceno 201x průměrně 3 hvězdami. Hlasujte zde: 1 2 3 4 5 ?

Promítání
Ne ne, to nesedím na hanbě, ani v koutě za trest. To se jenom se zájmem už asi pět minut dívám, jak ta pračka zatočila se vším tím špinavým prádlem... 07-01-11_promitanivpracce.jpg, 93 kB Hodnoceno 196x průměrně 3 hvězdami. Hlasujte zde: 1 2 3 4 5 ?

Koupáníčko
Už se nekoupu s mamkou, ale úplně sám jako velký kluk. Můžu si alespoň vyrábět vlastní vlny a chytat do pusy vše co kolem mě proplave, zatím co mě mamka mydlí. 07-01-17_kopanicko1.jpg, 84 kB Hodnoceno 210x průměrně 3 hvězdami. Hlasujte zde: 1 2 3 4 5 ?

Lok
Ačkoliv jsem ve vodě jako doma, sem tam mi to uklouzne a trochu si loknu vody. Ačkoliv nebyla moc špinavá, nebyla vůbec dobrá... 07-01-17_koupanicko2lok.jpg, 68 kB Hodnoceno 187x průměrně 3 hvězdami. Hlasujte zde: 1 2 3 4 5 ?

Explorer
Ve vaně je spousta zajímavých věcí. Do chobotnice jsem se pustil zuby, parníčky mě nezajímají, ale co je tohleto tady nahoře? A proč to nejde sundat? A jdou do toho alespoň strčit prstíky...? 07-01-17_koupanicko3prepad.jpg, 79 kB Hodnoceno 195x průměrně 3 hvězdami. Hlasujte zde: 1 2 3 4 5 ?

Baštím Havana
Hmm, kam se hrabou všechny ty přesnídávky rozemleté na úplnou kaši. Nejlepší je, když se do jídla dá pořádně zakousnout. Například tyhlety kukuřičné Havana jsou fakt moc dobrý. Dají se cumlat, kousat nebo jen tak převalovat. Sem tam se dají i na něco přilepit, ale to nesmí vidět mamka, to by měla zase průpovídky... 07-01-20_bastimehavana.jpg, 75 kB Hodnoceno 202x průměrně 3 hvězdami. Hlasujte zde: 1 2 3 4 5 ?

Přebalování
S taťkou je přebalování zábava. Honíme se všelijak po posteli a závodíme v obratnosti. Hlavně taťka. Jak sám říká: přebalování v leže na zádech je hračka, přebalování ve stoje na všech čtyřech se dá taky zvládnout, ale techniku přebalování v běhu je potřeba ještě trochu vypilovat...
Jak je vidět, tady si mě alespoň už chytl, teď už jenom tu plínku zapnout.
PS: a kdyby jste si všimli té tržné rány co má na hlavě, tak to jsem opravdu neudělal naschvál. Prostě jsem měl radost, že taťku vidím. A kdyby nespal, určitě by stihnul uhnout... 07-01-24_veseleprebalovani.jpg, 84 kB Hodnoceno 206x průměrně 3 hvězdami. Hlasujte zde: 1 2 3 4 5 ?

Po výletech
A zase jsme na výletě. Tentokrát ve Veverské Bitýšce. To je tam, kde začíná přehrada. Byli jsme se tam podívat na takový škaredý domeček, který na fotkách vypadal móc krásně. Aby nám to nebylo líto, tak jsme si zašli do místní cukrárny, na dobrou mňamku. Což se nám i vyplatilo, protože jsme se v zápětí mohli podívat na moc pěkný domeček, kam by jsme se všichni pohodlně vešli, ale jak se později ukázalo, tak by jsme ho nesplatili ani kdybych každou druhou plínku neproprděl. Tak snad příště. 07-01-25_vsedatkuvcukrarneveveverskebitysce.jpg, 78 kB Hodnoceno 198x průměrně 3 hvězdami. Hlasujte zde: 1 2 3 4 5 ?

Stojím
No jo, však už to týden trénuju. Zatím jenom dřepy s oporou, ale počkejte za chvilku, to už budu běhat! 07-01-27_stojim.jpg, 106 kB Hodnoceno 222x průměrně 3 hvězdami. Hlasujte zde: 1 2 3 4 5 ?

Spím
No jo, to nejde si pořád jenom hrát, lozit pod stůl a pod židle, lozit do kuchyně, rozhazovat hračky, strkat si všechno možné do pusy, do všeho a vším o sebe bouchat, smát se, dělat dřepy, bouchat se do hlavy někdy i několikrát do stejného místa zasebou, lozit mamce po nohavicích, prdět do plínek, utíkat taťkovi při přebalování, výskat si radostí, brečet bolestí, učit se pít z hrnečku, otvírat dveře, zhrnovat koberce, plivat dudlíky do dálky, hulákat "adla, adla", růst a přibývat na váze, padat na bok, padat na záda, přisednout si nohu, spadnout na břicho, shrnout si kolena u punčocháčů až pod kotníky, žmoulat si v puse vlastní ponožku, roztrhat všechny papíry v dosahu, chřastit chrastítkem, křičet do misky, rozbíjet skládačky, koukat na pračku...
Občas je potřeba si pořádně odpočinout. Já to dělám tak, že si co chvilku na dvacet minut zdřímnu a potom si opět můžu plný sil začít hrát, lozit pod stůl a židle, lozit do kuchyně, rozhazovat hračky, strkat si všechno možné do pusy... 07-01-28_spimvnovemkocarku.jpg, 74 kB Hodnoceno 187x průměrně 3 hvězdami. Hlasujte zde: 1 2 3 4 5 ?

Řádím s mamkoku
Ach jo, co já bych si bez té mé milované mamky jenom počal. Má moc dobré mlíčko, umí si se mnou tak pěkně hrát, a hlavně mě má móc ráda. 07-01-29_radimsmamkou.jpg, 75 kB Hodnoceno 191x průměrně 3 hvězdami. Hlasujte zde: 1 2 3 4 5 ?

Pokračování: Únor


Den po dni, měsíc po měsíci, rok po roce:
2006: Začátek ÷ Pupík ÷ Lukáš ÷ Doma ÷ Dovolená ÷ Léto ÷ Červenec ÷ Srpen ÷ Září ÷ Říjen ÷ Listopad ÷ Prosinec :2006
2007: Leden ÷ Únor ÷ Březen ÷ Duben ÷ Květen ÷ Červen ÷ Červenec ÷ Srpen ÷ Září ÷ Říjen ÷ Listopad ÷ Prosinec :2007
2008: Leden ÷ Únor ÷ Březen ÷ Duben ÷ Květen ÷ Červen ÷ Červenec ÷ Srpen ÷ Září ÷ Říjen ÷ Listopad ÷ Prosinec :2008
2009: Leden ÷ Únor ÷ Březen ÷ Duben ÷ Květen ÷ Červen ÷ Červenec ÷ Srpen ÷ Září ÷ Říjen ÷ Listopad ÷ Prosinec :2009
2010: Leden ÷ Únor ÷ Březen ÷ Duben ÷ Květen ÷ Červen ÷ Červenec ÷ Srpen ÷ Září ÷ Říjen ÷ Listopad ÷ Prosinec :2010
2011: Leden ÷ Únor ÷ Březen ÷ Duben ÷ Květen ÷ Červen ÷ :2011
Bonus: Multimédia ÷ Moudra ÷ Máma? ÷ Vzkazovník ÷ Hlasování ÷ Bazar ÷ Přístupnost :Bonus

 


, .

dot